این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرگزاری مرکز توسعه:

 

طبق توصیه‌های کارشناسان بهداشتی  رعایت نکات بهداشتی زیر برای مسافران سفرهای روزانه درون شهری در جلوگیری از شیوع کرونا ضروری است:

 

- پیش از سوار شدن به اتوبوس ، تاکسی و یا اسنپ دست هایمان را با آب و صابون یا ژل ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنیم.

- از دستکش های نخی استفاده کنید.

- برای داشتن ایمنی بیشتر در تاکسی  یا اسنپ بهتر است در صندلی عقب بنشینید.

- از ترددهای غیر ضروری در صورت امکان اجتناب کنید.

-در اتوبوس یا مترو از تماس نزدیک با کسانی که علائم سرماخوردگی دارند بپرهیزیم.

- هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان و بینی خود را بگیریم.

- تا حد ممکن از پرداخت های آنلاین استفاده کنیم.

- پس از پیاده شدن از خودروهای عمومی دست هایمان را ضد غفونی کنیم.

 

 

یکی از راه های اثربخش قطع زنجیره سرایت کرونا ماندن در خانه است که اکثر کشورهای درگیر بحران این شیوه را درپیش گرفته اند.  فعالیت عمده کودکان کار در ایران دستفروشی، گلفروشی، فالگیری و زباله گردی است که محصول شرایط اقتصادی و اجتماعی خانواده هاست و انجام این گونه کارها منوط به حضور در خیابان و مکان های شلوغ و پررفت و آمد است.

 در شرایطی که حضور درخیابان برای افراد منع شده است درآمد ناچیز روزانه خانواده های کودکان کاربه خطر افتاده است. به طور مشخص قسمت عمده ای از درآمد روزانه کودکان کار درتهران از دست فروشی اجناس ارزان قیمت در سطح کوچه و خیابان تامین می شود. این درحالی ست که خانواده های کودکان کاربرای امرارمعاش با سختی زیادی مواجه اند و با تعطیل شدن مشاغل و اصناف مشکلات آنها دوچندان شده است.

 

مرکزی برای توسعه فرهنگی  با همکاری سازمان مردم نهاد مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی برای حل این معضل بسته های لوازم بهداشتی و مواد خوراکی برای رفع احتیاجات کودکان کار و خانواده های آنها درنظرگرفته است که به صورت رایگان بین آنها توزیع می گردد.

ویروس های کرونا شامل گروه بزرگی از ویروس ها هستند که حیوانات و انسانها را آلوده می کنند و ناراحتی های گسترده ای به اندازه سرماخوردگی خفیف تا ذات الریه شدید را ایجاد می کنند. تنها درموارد نادری ویروس های کرونای حیوانی می توانند انسان ها را آلوده کرده و بین افراد سرایت پیدا کنند. متاسفانه هیچ واکسنی برای این بیماری وجود ندارد و از آنجایی که ویروس است، آنتی‌بیوتیک‌ها هم روی آن تأثیری ندارند.

این ویروس معمولاً ازطریق سرفه و عطسه، تماس شخصی با فرد آلوده یا لمس کردن سطوح آلوده و پس از آن لمس دهان، بینی و چشم‌ها در بین افراد سرایت می‌کند.

مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی روش‌های بهداشتی صحیح زیر را برای پیشگیری از سرایت کرونا به شرح زیر توصیه می کند :

"شستشوی مکرر دست، مصرف مایعات، سرفه کردن در قسمت داخلی آرنج یا دستمال کاغذی و ماندن در خانه در صورت احساس بیماری."

از آنجایی که کودکان کار و خانواده های آنها از اقشارآسیب پذیر جامعه در مقابل بیماری کووید 19 هستند و مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی به ارائه خدمات به این افراد مشغول است در این شرایط حساس برنامه هایی برای کودکان کار و خانواده های آنها برای پیشگیری از سرایت کرونا درنظر گرفته است.

 این برنامه ها شامل اقداماتی از آموزش تا کمک های مستقیم را در برمی گیرد:

آموزش :

 آموزش کودکان کار و خانواده های آنها جهت اطمینان از این که خطرات این بیماری را جدی تلقی کرده و راه های پیشگیری از سرایت این بیماری را فرا بگیرند. تهیه بروشورهای آموزشی درباره ویروس کرونا و چگونگی انتقال آن از طریق دست و دهان به محض لمس کردن سطوح آلوده و توزیع  راهنمای آموزشی بین خانواده های کودکان قدم اول در راستای کمک به آنان است.

کمک های مستقیم:

یکی از راه های اثربخش قطع زنجیره سرایت کرونا ماندن در خانه است که اکثر کشورهای درگیر بحران این بیماری این شیوه را درپیش گرفته اند. از آنجایی که خانواده های کودکان کاربرای امرارمعاش با سختی زیادی مواجه اند و با تعطیل شدن مشاغل و اصناف مشکلات آنها دوچندان خواهد شد . مثلا قسمت عمده ای از درآمد کودکان کار از دست فروشی اجناس ارزان قیمت در سطح کوچه و خیابان تامین می شود . در شرایطی که حضور درخیابان برای افراد منع شده است درآمد ناچیز روزانه خانواده های کودکان کاربه خطر افتاده است .

مرکزتوسعه فرهنگی و آموزشی برای حل این معضل بسته های لوازم بهداشتی و مواد خوراکی برای رفع احتیاجات کودکان کار و خانواده های آنها درنظرگرفته است که به صورت رایگان بین آنها توزیع می گردد.

 اقلام بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدغفونی کننده دست و سطوح و مواد غذایی شامل برنج ، روغن ، ماکارونی وغیره توسط مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی تهیه شده است و با کمک اعضای فعال مرکز دربین خانواده های کودکان کار در مناطق کمتر توسعه یافته شهر تهران توزیع می شود . این سازمان امیدوار است با انجام اقدامات انسان دوستانه  در شرایط بحران بیماری کرونا ، به مشکل معیشتی خانواده های کودکان کار توجه بیشتری شود.

 

 

 

 

 

پیام نوروز این است

دوست داشته باشید و زندگی کنید ، زمان همیشه از آن شما نیست

 

اگر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است

اما خدا را شکر که نوروز هر سال این فکر را به یادمان می آورد

پس نوروزتان مبارک که سالتان را سرشار از عشق کند

 

سلام به قاصدکهای خبر رسان که محکوم به خبرند

و سلام به شقایقهایی که محکوم به عشقند

و سلام به شکوفه هایی که با شکفتن خود خبر از بهار میدهند

عید نوروز مبارک

روابط عمومی مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی

Given that increasing  population and consumption of natural resources, sustainable development is a development model aiming at a balance between economic growths, quality of life and environmental preservation medium and long term without increasing consumption of natural resources beyond the capacity of the Earth

 

The deepening global problems such as depletion of natural resources, damage to the natural environment, economic and financial crises repeated, and increasing consumption led to the development paradigm shift from consumption to sustainable development and recognition of new courses of action, namely green growth

The roots of the concept of sustainable development rooted in promoting the sustainable use of natural resources, legal regimes aimed at conservation of marine resources, wildlife, habitat, protection of cultural and natural heritage, etc 

The concept of sustainable development has as its starting point the global ecological crisis and later developed by incorporating all spheres of economic and social and human, reaching as today. sustainable development represents a new way of humanity Therefore, sustainable development was conceived as a solution to the ecological crisis caused by intense industrial exploitation of resources and the continuous degradation of the environment and seeks primarily to preserve environmental quality

 

biodiversity is the living fabric of our planet. It underpins human wellbeing in the present and in the future, and its rapid decline threatens nature and people alike.

According to reports released in 2018 by the Intergovernmental Science-Policy Platform on Biodiversity and Ecosystem Services (IPBES), the main global drivers of biodiversity loss are climate change, invasive species, over-exploitation of natural resources, pollution and urbanization.

 

Markaz Toseeh Tehran has chosen the 'Positive Discrimination for Disabled' approach as its motto and aims to support actions to help people with disabilities reach equal opportunities

 #markaz_toseeh

#Cultural_development

#social_development

خبرگزاری مرکزتوسعه:

 

امروزه خلاقیت شهرها یکی از عوامل رشد اقتصادی شهرهاست؛ بنابراین شناخت و بررسی عوامل تأثیرگذار بر خلاقیت شهرها از موضوع‌های مهمی است که سیاست‌گذاران اقتصادی به آن توجه می‌کنند:

- سرمایه انسانی

- تکنولوژی

- تحمل

- ویژگی‌های اقتصادی

- ویژگی‌های مکانی

- خدمات و صنایع خلاق

 

وجود سرماﻳﮥ انسانی عاملی در توسعه اقتصادی، رشد بهره‌وری و نوآوری است و آموزش کالایی مصرفی برای سرمایه‌گذاری در ظرفیت تولیدی فردی است؛ بنابراین توصیه می‌شود سرمایه‌گذاری در آموزش و تربیت نیروی نخبه که عامل خلاقیت و رشد اقتصادی است در این شهرها افزایش پیدا کند. این موضوع به‌ویژه دربارﮤ کودکان صادق است.

 افزایش هزینه‌های آموزشی کودکان درواقع کاهش‌دادن هزینه‌های ناروایی است که موجب کاهش کارایی آنها در آینده خواهد شد؛ پس سرمایه‌گذاری و گسترش کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در حکم شاخص خلاقیت شهری مطرح شده است می‌تواند زمینه‌ساز بروز خلاقیت و رشد اقتصادی در آینده باشد.

 

 

در کار گلاب و گل حکم ازلی این است

کان شاهد بازاری این پرده نشین باشد

#حافظ

 

شعر محصول دو  نظام است:

صوتی و معنایی

هر کدام از این نظام های معنایی و صوتی عرصه های بی نهایت تجربه هنرمندان اند.

20 مهرماه روز بزرگداشت حافظ گرامی باد.

روابط عمومی مرکز توسعه

 

 

خبرگزاری مرکز توسعه:

1 اکتبر روز جهانی سالمندان گرامی باد 

آمار سالخوردگان بین سالهای 2017 تا 2030 تا 46 درصد افزایش خواهد یافت یعنی از 962 میلیون نفر به یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر افزایش خواهد یافت . سالخورگان به عنوان متولیان سنت نقش برجسته ای در جامعه خواهند داشت . اما آنها به شدت آسیب پذیر هستند .

بر اساس گزارش سازمان ملل فقر ، ناتوانی و تبیض از چالش های اساسی یش روی سالخوردگان خواهد بود . از سوی دیگر آنها نیازمند مراقبت های پزشکی خواهند بود.

مرکزتوسعه تلاش خواهد کرد به توسعه فرهنگی آموزشی سالخوردگان در کشور شتاب بیشتری ببخشد و دسترسی عادلانه  آنها را به بازار کار فراهم کند.

 

 

 

/un.org/en/events/olderpersonsday/

 

 

اهداف مرکز

طبق اساسنامه مصوب اهداف مرکز عبارتند از : کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد مردم محور، ترویج و انسجام جمعی و گسترش اعتماد اجتماعی و وفاق ملی و تقویت زیر ساخت های توسعه اعم از انسانی، اجتماعی و زیست محیطی و گردشگری، کارآفرینی و امور جوانان و نیز ترویج مثبت اندیشی، هویت یابی و خود باوری با بهره گیری از پتانسیل های قوی و موثر مردمی و توسعه متوازن 

تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان آزادی، بعد از جیحون، پلاک 385، طبقه همکف
  info (@) markaztoseeh.ir
  98.21.66157830+
  98.21.66157822+
با توجه به اینکه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فهام بوده و در قالب تفاهم نامه ای فرهنگی مدیریت و هدایت سایت توسط مرکز توسعه فرهنگی و اجتماعی استان تهران بعمل می آید .
طراحی سایت : اکسین

Please publish modules in offcanvas position.