این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

برنامه های مرکزتوسعه در راستای مقابله با بیماری کووید19

ویروس های کرونا شامل گروه بزرگی از ویروس ها هستند که حیوانات و انسانها را آلوده می کنند و ناراحتی های گسترده ای به اندازه سرماخوردگی خفیف تا ذات الریه شدید را ایجاد می کنند. تنها درموارد نادری ویروس های کرونای حیوانی می توانند انسان ها را آلوده کرده و بین افراد سرایت پیدا کنند. متاسفانه هیچ واکسنی برای این بیماری وجود ندارد و از آنجایی که ویروس است، آنتی‌بیوتیک‌ها هم روی آن تأثیری ندارند.

این ویروس معمولاً ازطریق سرفه و عطسه، تماس شخصی با فرد آلوده یا لمس کردن سطوح آلوده و پس از آن لمس دهان، بینی و چشم‌ها در بین افراد سرایت می‌کند.

مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی روش‌های بهداشتی صحیح زیر را برای پیشگیری از سرایت کرونا به شرح زیر توصیه می کند :

"شستشوی مکرر دست، مصرف مایعات، سرفه کردن در قسمت داخلی آرنج یا دستمال کاغذی و ماندن در خانه در صورت احساس بیماری."

از آنجایی که کودکان کار و خانواده های آنها از اقشارآسیب پذیر جامعه در مقابل بیماری کووید 19 هستند و مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی به ارائه خدمات به این افراد مشغول است در این شرایط حساس برنامه هایی برای کودکان کار و خانواده های آنها برای پیشگیری از سرایت کرونا درنظر گرفته است.

 این برنامه ها شامل اقداماتی از آموزش تا کمک های مستقیم را در برمی گیرد:

آموزش :

 آموزش کودکان کار و خانواده های آنها جهت اطمینان از این که خطرات این بیماری را جدی تلقی کرده و راه های پیشگیری از سرایت این بیماری را فرا بگیرند. تهیه بروشورهای آموزشی درباره ویروس کرونا و چگونگی انتقال آن از طریق دست و دهان به محض لمس کردن سطوح آلوده و توزیع  راهنمای آموزشی بین خانواده های کودکان قدم اول در راستای کمک به آنان است.

کمک های مستقیم:

یکی از راه های اثربخش قطع زنجیره سرایت کرونا ماندن در خانه است که اکثر کشورهای درگیر بحران این بیماری این شیوه را درپیش گرفته اند. از آنجایی که خانواده های کودکان کاربرای امرارمعاش با سختی زیادی مواجه اند و با تعطیل شدن مشاغل و اصناف مشکلات آنها دوچندان خواهد شد . مثلا قسمت عمده ای از درآمد کودکان کار از دست فروشی اجناس ارزان قیمت در سطح کوچه و خیابان تامین می شود . در شرایطی که حضور درخیابان برای افراد منع شده است درآمد ناچیز روزانه خانواده های کودکان کاربه خطر افتاده است .

مرکزتوسعه فرهنگی و آموزشی برای حل این معضل بسته های لوازم بهداشتی و مواد خوراکی برای رفع احتیاجات کودکان کار و خانواده های آنها درنظرگرفته است که به صورت رایگان بین آنها توزیع می گردد.

 اقلام بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدغفونی کننده دست و سطوح و مواد غذایی شامل برنج ، روغن ، ماکارونی وغیره توسط مرکزتوسعه فرهنگی و اجتماعی تهیه شده است و با کمک اعضای فعال مرکز دربین خانواده های کودکان کار در مناطق کمتر توسعه یافته شهر تهران توزیع می شود . این سازمان امیدوار است با انجام اقدامات انسان دوستانه  در شرایط بحران بیماری کرونا ، به مشکل معیشتی خانواده های کودکان کار توجه بیشتری شود.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اهداف مرکز

طبق اساسنامه مصوب اهداف مرکز عبارتند از : کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد مردم محور، ترویج و انسجام جمعی و گسترش اعتماد اجتماعی و وفاق ملی و تقویت زیر ساخت های توسعه اعم از انسانی، اجتماعی و زیست محیطی و گردشگری، کارآفرینی و امور جوانان و نیز ترویج مثبت اندیشی، هویت یابی و خود باوری با بهره گیری از پتانسیل های قوی و موثر مردمی و توسعه متوازن 

تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان آزادی، بعد از جیحون، پلاک 385، طبقه همکف
  info (@) markaztoseeh.ir
  98.21.66157830+
  98.21.66157822+
با توجه به اینکه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فهام بوده و در قالب تفاهم نامه ای فرهنگی مدیریت و هدایت سایت توسط مرکز توسعه فرهنگی و اجتماعی استان تهران بعمل می آید .
طراحی سایت : اکسین

Please publish modules in offcanvas position.