این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ضوابط، مقررات و آئین نامه ها

آیین نامه تشکیل و فعالیت کمیته های راهبردی و تخصصی

در اجرای ماده 2 آیین نامه شورای راهبردی و ماده 3 فصل اول مجموعه مقررات و ضوابط حاکم بر مراکز جهت مشارکت هر چه بیشتر مسئولین و نخبگان کشور خصوصاٌ استفاده از ظرفیت های تخصصی و تجربی کارآفرینان و ایثارگران در برنامه ها و فعالیت های مرکز کمیته های تخصصی و راهبردی به تعداد مورد نیاز با تشکیل و جذب طیف وسیعی نخبگان،کارآفرینان و ایثارگران و رزمندگان بر حسب تخصص و تجارب مربوط در کمیته های مذکور سازماندهی صورت می پذیرد .

ماده 1.اهداف و وظایف کمیته ها :

ایجاد ارتباط و تعامل بین اعضای متخصص و کارآفرین  و نخبه

انتقال دانش و مهارت های فنی به مجموعه مدیریت ها ی اجرایی مرکز

مشارکت دادن اعضا در فعالیت های مرکز و مراکز و شرکت های وابسته

بررسی و مطالعه بازار کار و سرمایه در حوزه های تخصصی و ارائه مشورت ها و اطلاعات لازم و مورد  نیاز.

آیین نامه تشکیل و فعالیت کمیته های راهبردی و تخصصی

تهیه رزومه و ایجاد زمینه های فعالیت و ارائه اطلاعات به حوزه های اجرایی مرکز .

برقراری ارتباطات و تعامل دو سویه با دستگاه های اجرایی و بخش عمومی غیر دولتی و خصوصی و تعاونی به منظور توسعه فعالیت ها

پیگیری و اخذ مجوزهای قانونی مورد نیاز برای فعالیت مراکز و شرکت های وابسته به  مرکز  در حوزه های تخصصی مربوط

برقراری ارتباط با سازمانها و نهادها و شرکتها در زمینه های تخصصی مربوط برای ایجاد زمینه همکاری متقابل .

مقدمات انعقاد قرارداد و تفاهم نامه های مدیریت های اجرایی  مرکز  با اشخاص حقیقی و حقوقی در حوزه‌های تخصصی مربوطه .

شناسایی و معرفی نیروی انسانی متخصص و دارای انگیزه های بالا برای خدمت به جامعه   و ملت شریف ایران اسلامی  به منظور جذب در مرکز توسعه و سازمانها  و واحد های  وابسته به آن

تشکیل جلسات مشورتی با مسئولین و مدیران حوزه های مختلف دستگاه های اجرایی و بخش عمومی و غیر دولتی و مردمی و ارائه نظرات مشورتی و ارشادی به مجموعه مدیریتهای اجرایی  مرکز .

 

ماده 2- ترکیب کمیته های تخصصی و راهبردی :

کمیته های تخصصی و راهبردی با نظر دبیرکل مرکز توسعه و با عضویت افراد دارای تخصص و تجارب مفید و ارزشمند در حوزه های مورد نظر ، تشکیل شده و دارای هیئت رئیسه ای متشکل از چهار نفر به شرح زیر خواهند بود .

1-رئیس

-نایب رئیس

2 -دبیر

3 -منشی

تبصره 1-  کمیته های تخصصی از میان خود یک نفر را بعنوان رئیس و یک نفر نایب رئیس و یک نفر به عنوان دبیر کمیته و یک نفر منشی انتخاب خواهند کرد.هیئت رئیسه برای مدت 3 سال انتخاب می گردند.که انتخاب مجدد آن با اکثریت آرا بلامانع است

تبصره 2- انتخاب هیئت رئیسه کمیته های تخصصی و راهبردی با اکثریت آراء نسبی انجام می پذیرد و آرای اکثریت عبارت است از نصف به اضافه یک نفر و به صورت مخفی انجام خواهد گرفت .

تبصره3- عضویت افراد در کمیته های تخصصی و راهبردی و یا در هر دو کمیته بلامانع است .

تبصره 4- احکام انتصاب هیئت رئیسه و اعضای کمیته های راهبردی توسط رئیس شورای راهبردی و کمیته‌های تخصصی توسط رئیس شورای اقتصادی صادر خواهد شد . آیین نامه تأیید صلاحیت مدیران

ماده 1 – اعضاء کمیته تأئید صلاحیت مرکب از 5 نفر از افراد و مدیران خبره ای است که با معرفی مدیرعامل و هیئت مدیره انتخاب ودر صورت تأیید صلاحدید دبیر کل و تصویب ایشان و احکام آنان توسط مدیرعامل صادر می گردد .

تبصره 1 – اعضاء مذکور علاوه بر تعهد و توانمندی و تجارب مفید دارای حسن شهرت و  به دور از هرگونه مناقشات و انحرافات سیاسی یا خطی خواهند بود .

تبصره 2 – اعضاء  کمیته از میان خود سه نفر را بعنوان رئیس ، نایب رئیس ، و دبیر اجرایی انتخاب می نمایند  ، احکام آنان پس از تأیید دبیر کل توسط مدیرعامل صادر و ابلاغ میگردد .

تبصره 3 -  دبیر اجرایی ، وظایف دبیرخانه را برعهده دارد و نسبت به تشکیل جلسات ، تنظیم صورتجلسات و ابلاغ مصوبات با امضاء رئیس کمیته به مبادی مربوط را عهده دار است .

ماده 2 – کمیته تأئید صلاحیت مدیران مجاز است به منظور گردآوری اطلاعات لازم از تجارب ، شایستگی ، درایت و کاردانی ، توانمندیها ، اخلاق و رفتار مثبت اجتماعی یا تخلفات ، انحرافات سیاسی و اخلاقی افراد معرفی  شده را با هماهنگی دستگاههای لشگری و کشوری و مبادی ذیصلاح بررسی ، استعلام و مورد ارزیابی قرار دهند .

تبصره 1- کمیته مجاز است برای بررسی های دقیق از یک تیم تحقیق قوی به همین منظور استفاده نماید .

تبصره 2 – بدیهی است اعضای تیم تحقیق از میان پرسنل واجد شرایط و ذیصلاح مرکز و در صورت لزوم از بیرون از سازمان تأمین خواهد شد .

ماده 3- کمیته تأیید صلاحیت مدیران مجاز هستند اطلاعات فردی ، فعالیت های اجتماعی ، سوابق اداری ، اخلاقی و رفتاری افراد موصوف را طی فرم ویژه ای  به منظور( راستی آزمایی ) با امضاء شخص ذینفع اخذ نماید .

ماده 4 – کمیته تأئید صلاحیت مجاز است به منظور دقت نظر در تأئید صلاحیت افراد وضعیت آنها را از مبادی ذیصلاح نظیر وزارت اطلاعات ، حراست دستگاههای اجرایی ذیربط ، واحدهای ذیصلاح ، یگانهای نظامی و انتظامی کتباً استعلام نماید .

ماده 5 – ویژگیهای مورد بررسی و تحقیق کمیته تأئید صلاحیت در خصوص مدیران بشرح زیر میباشد :

تدین به دین مبین اسلام و مقید به عمل احکام شرع مقدس .

داشتن قوه خلاقیت و ابتکار عمل ، کارآفرینی ، استعداد برتر و صاحب فکر و اندیشه فعال .

رعایت جداول ، احراز شرایط تخصصی و حرفه ای نظیر ، مدرک تحصیلی ، نوع تحصیلات ، میزان تجربه با توجه به پست سازمانی مربوطه .

اعضاء فعال مرکز

اهداف مرکز

طبق اساسنامه مصوب اهداف مرکز عبارتند از : کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد مردم محور، ترویج و انسجام جمعی و گسترش اعتماد اجتماعی و وفاق ملی و تقویت زیر ساخت های توسعه اعم از انسانی، اجتماعی و زیست محیطی و گردشگری، کارآفرینی و امور جوانان و نیز ترویج مثبت اندیشی، هویت یابی و خود باوری با بهره گیری از پتانسیل های قوی و موثر مردمی و توسعه متوازن 

تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان آزادی، بعد از جیحون، پلاک 385، طبقه همکف
  info (@) markaztoseeh.ir
  98.21.66157830+
  98.21.66157822+
با توجه به اینکه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فهام بوده و در قالب تفاهم نامه ای فرهنگی مدیریت و هدایت سایت توسط مرکز توسعه فرهنگی و اجتماعی استان تهران بعمل می آید .
طراحی سایت : اکسین

Please publish modules in offcanvas position.