این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

منشور اخلاقی مرکز

میثاق و منشور اخلاق حرفه ای مدیران و کارکنان مرکز توسعه فرهنگی و اجتماعی

ما مدیران و کارکنان مرکز توسعه فرهنگی و اجتماعی  به عنوان خدمتگزاران جامعه بر اصول اعتقادی زیر میثاق بسته ، هم پیمان واستوار خواهیم بود تا در جهت توسعه، پیشرفت و اعتلای کشور گامهای هر چند کوچک اما موثری برداریم.

1- خدا محوری:

ما معتقدیم عبودیت ، تهذیب نفس و تربیت انسانی ، محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده لذا سعادت را در قرب الهی می دانیم.

2- ولایت مداری:

بر این باوریم پیروی و اطاعت عملی از ولایت مطلقه فقیه ضامن سعادت دنیوی و اخروی بوده و کشور را از آسیب ها مصون نگه میدارد.

3- قانون مداری:

ما صیانت از قانون و حرکت در مسیر آن را تحت هر شرایطی وظیفه اجتناب ناپذیر خود میدانیم.

4- خدمت به مردم:

ما خدمت به مردم را تکلیف الهی و وظیفه انسانی می دانیم و براین اساس تلاش و کوششهای بی منت و صرفا قربتا الی الله را برای رفاه و آسایش مردم سرلوحه وظایف خود قرار می دهیم.

5- ایثار:

بر این باوریم که فرهنگ ایثار منبعث از فرهنگ قرآن و دین مبین اسلام یک ارزشی الهی است و لذا ایثارگری و حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و پاسداشت آن را برای خود تکلیف اعتقادی می دانیم.

6- رعایت اخلاق:

پایبندی به اخلاق در مناسبات درون و برون سازمانی و رعایت اصول اخلاقی و شئونات اجتماعی و اجتناب از واکنش های هیجانی در مواجهه با مسائل نا خوشایند و نیز برخورد صادقانه و احترام اصیل را بر خود فرض مسلم می دانیم.

7- امانت داری:

ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است بنابراین بر حفظ و استفاده مناسب از آن در چارچوب انصاف و شایسته سالاری بر مبنای عدالت اهتمام خواهیم داشت و آنرا از فضایل رفتاری و اعتماد آفرینی به عنوان سرمایه اجتماعی سازمان می دانیم.

8- وفاداری و رازداری:

وفاداری و تعهد سازمانی و حفظ منافع آن ، مسئولیت پذیری و رازداری و همچنین حفظ حرمت و کرامت انسانی و رعایت حریم خصوصی افراد را از الزامات اخلاقی سازمان دانسته و بر آن پایبندیم.

9- صرفه جویی:

ما در راستای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع در برابر همه نعمت ها و امکانات ، فرصت ها و خوبی ها شکرگزار خداوند متعال بوده و تلاش می کنیم سهم خود را در استفاده بهتر از آنها و ارتقای بهره وری ارئه کنیم.

10- پاسخگویی شفاف و عاری از ابهام در برابر مردم و استقبال از انتقاد را ارزش اخلاقی موثر در تعالی فردی و سازمانی می دانیم و نیز تقویت همیاری و مشارکت جویی و تعاون و کار گروهی را وظیفه اجتناب ناپذیر خود می دانیم.

11- اصل بی طرفی:

مادر انجام وظایف سازمانی خود رعایت بی طرفی و اصل استقلال و عدم گرایش به هر گونه جناح و مناقشات سیاسی و صرفا استواری در خط ولایت فقیه را برخود فرض مسلم می دانیم.

من در پیشگاه ولی عصر حجت ابن الحسن السگری (عج) و در برابر قرآن کریم به خداوند متعال سوگند یاد می کنم که همواره در مدت مسئولیت خود به منشور اخلاقی و ضوابط و مقررات مرکز توسعه فرهنگی و اجتماعی پایبند و معتقد باشم و همه توان خود را در جهت حسن انجام وظایف محوله به کار گیرم.

اعضاء فعال مرکز

اهداف مرکز

طبق اساسنامه مصوب اهداف مرکز عبارتند از : کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی با رویکرد مردم محور، ترویج و انسجام جمعی و گسترش اعتماد اجتماعی و وفاق ملی و تقویت زیر ساخت های توسعه اعم از انسانی، اجتماعی و زیست محیطی و گردشگری، کارآفرینی و امور جوانان و نیز ترویج مثبت اندیشی، هویت یابی و خود باوری با بهره گیری از پتانسیل های قوی و موثر مردمی و توسعه متوازن 

تماس با ما

  آدرس: تهران، خیابان آزادی، بعد از جیحون، پلاک 385، طبقه همکف
  info (@) markaztoseeh.ir
  98.21.66157830+
  98.21.66157822+
با توجه به اینکه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت فهام بوده و در قالب تفاهم نامه ای فرهنگی مدیریت و هدایت سایت توسط مرکز توسعه فرهنگی و اجتماعی استان تهران بعمل می آید .
طراحی سایت : اکسین

Please publish modules in offcanvas position.